Izolacja - rozwiązanie funkcjonalne i ergonomiczne

ocieplanie domuOdpowiednie ocieplenie domu zapewnia obowiązkowy zimą komfort termiczny domowników. Dzięki niej unikniemy kosztów związanych z utratą ciepła spowodowanego nieszczelną konstrukcją budynków. Zima, właśnie podczas mrozów właściwa izolacja zwalnia z dodatkowego ogrzewania pomieszczeń. Takie rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne, ale i ekologiczne ponieważ minimalizując wskaźnik zużytej energii, ograniczamy wydzielanie się gazów cieplarnianych do atmosfery. Dodatkowo, podczas panujących na zewnątrz dodatnich temperatur można całkowicie zrezygnować z dogrzewania domu, warunkiem jednak jest izolacja. Zastosowanie ochrony termoizolacyjnej, gwarantuje przedłużenie żywotności budynku ponieważ jest to również gwarancja ochrony przed promieniowaniem słonecznym, wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi oraz niszczącymi anomaliami pogodowymi.

Izolacja cieplna jest zespołem gruntownych działań, które warunkują to, jak wygląda i funkcjonuje konkretne ocieplenie budynku. Zawsze warto zasięgnąć opinii profesjonalisty, który dostosuje sposób izolacji do indywidualnych potrzeb,co skutkuje długofalowym efektem w postaci trwałej termoizolacji, niezmiennej przez wiele lat. Obecnie najpopularniejszym sposobem na zwiększenie efektyw­ności energetycznej budynków jest zastosowaniem natrysku z piany poliuretanowej. Krótko mówiąc, takie działanie ma na celu redukcje ilości energii po­trzebnej do utrzymania optymalnej temperatury w domu lub mieszkaniu. Odpowiednia izolacja pozwala na otrzymanie stałego klimatu niezależnie od pory roku.

ocieplanie domu pianką poliuretanowąJest to również rozwiązanie, które minimalizuje koszty rachunków za energię, ponieważ prawidłowa izolacja nie pozwala na utratę cennego ciepła. Sama aplikacja jest bardzo łatwa, a produkcja izolacji odbywa się bezpośred­nio na izolowanym podłożu. Przez tą specyficzną formę nanoszenia, nie ma możliwości na powstawanie szczelin, spoin i mostków termicznych. Natrysk piany, wspaniale przywiera do niemal każdej powierzchni. Wykorzystanie pianki PUR, posiada wiele atutów. Po pierwsze dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła jest, niewielkiej grubości nie zmniejsza rozmiaru pomieszczeń, przez co jest dużo lepszym rozwiązaniem niż styropian. Pianka PUR stanowi dodatkową barierę wodną i ogranicza skraplanie się wilgoci na ścianach budynku, co pozwoli uniknąć problemów z grzybem i pleśnią. Jest to materiał niezwykle trwały, odporny na działanie rozpuszczalników przez co jest to inwestycja na długi czas.

Izolowanie poddasza - czego...

Współcześnie budowanie z poddaszem użytkowym to już powszechność...

Nowoczesna pianka –...

Do idealnych materiałów izolacyjnych można obecnie zaliczać piankę...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner