Jak zaoszczędzić przy izolacji domu?

izolacja domu

Dzięki dobremu ociepleniu domu można zapewnić sobie odpowiednią ciepłotę podczas zimy. Ocieplenie pozwala też zaoszczędzić pieniądze, bo nie traci się ciepła. Kiedy w zimie występują duże mrozy, nie trzeba mocno ogrzewać budynku, dzięki czemu zużywa się mniej energii. To z kolei wpływa na chronienie środowiska. Jeśli temperatura jest dodatnia, to wcale nie trzeba dodatkowo dogrzewać.

Pozytywny wpływ na środowisko ma fakt, że im mniej spala się paliw opałowych, tym mniej gazów cieplarnianych zostaje wysłane do atmosfery. Ochrona za pomocą ocieplenia sprawia, że dom nie jest narażony na szkodliwe działania promieni słonecznych, na uszkodzenia mechaniczne i zawirowania pogodowe.

Termoizolacja to wynik wielu działań, które mają największy wpływ na ocieplenie domu. Aby wykonać nowoczesną izolację, trzeba podpytać o wskazówki profesjonalistów. Pomogą oni wybrać potrzebne materiały, które zapewnią utrzymanie izolacji cieplnej przez wiele lat.

Aby budynki były bardziej efektywne, jeśli chodzi o energię, stosuje się współcześnie natrysk izolacji PUR. Dzięki niemu ilość energii, która jest potrzebna do utrzymania stałej wartości temperatury, jest utrzymywana na najniższym poziomie. Można osiągnąć dobry efekt i w lecie, i w zimie także w budynkach niezaizolowanych. Żeby mieć odpowiednią ilość energii potrzebnej do uzyskania właściwych warunków, trzeba liczyć się z kosztami. Aby rachunki za energię mogły być niższe, konieczne jest zainstalowanie izolacji natryskowej, przez co straty energii przez konstrukcję budynku będą mniejsze. Izolację tę konstruuje się bezpośrednio na izolowanym podłożu. Jej nanoszenie odbywa się za pomocą natrysku piany. Silna adhezja w połączeniu z taką formą wpływa na to, że izolacja bardzo dokładnie przywrze do każdej powierzchni. Ułożona warstwa będzie szczelna, równa, nie będą na niej występowały spoiny ani żadne szczeliny. Przy zakładaniu izolacji termicznej nie trzeba też obawiać się wystąpienia mostków termicznych.

Natrysk izolacji PUR ma następujące zalety:

• niska wartość współczynnika przenikania (A) – w ten sposób izolacja nie musi być gruba, przez co kubatura pomieszczeń zmniejszy się bardzo niewiele. Można powiedzieć, że 1 cm piany odpowiada 2 cm styropianu,

• nie ma mostków cieplnych – dzięki temu pomieszczenia nie ochładzają się, a przez to ściany nie stają się zawilgocone, a nawet nie grzybieją,

• to bariera wodna,

• skraplanie się wilgoci na ścianach budynku jest ograniczone,

• hałas jest zmniejszony,

• mimo upływu czasu parametry izolacji PUR nie zmieniają się,

• nie działają na nią rozpuszczalniki domowe i przemysłowe.

Pianka poliuretanowa jako...

Jednym z podstawowych rodzajów pianki poliuretanowej wykorzystywanej jako materiał...

Izolacja - rozwiązanie...

Odpowiednie ocieplenie domu zapewnia obowiązkowy zimą komfort termiczny...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner