Prawidłowa izolacja w domu

jak ocieplić poddaszeDach oraz strop to takie elementy, które są najbardziej narażone na uciekające ciepło. Rosnące ceny energii powinny nas zachęcić do tego, by przygotować rzeczywiście doskonałą izolację budynków. Nie warto kierować się jedynie ceną, gdy wybiera się materiał do izolacji. Lepiej zwrócić uwagę na takie elementy jak szczelność, trwałość czy oddziaływanie warunków na izolację. Trzeba wiedzieć, że ma ona funkcjonować przez lata, dlatego musi być odpowiednio odporna na zmienne warunki.

Długie lata wykorzystywano do izolacji wełnę mineralną, która była tania i wygodna w montażu. Jednak badania pokazują, że powstające mostki znacząco obniżają sprawność wełny. Jeśli pojawi się brak wypełnienia na poziomie 10% trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że jakość parametrów izolujących będzie nawet 90% mniejsza. A taki ubytek na poziomie 10% pojawia się praktycznie zawsze. Dlatego można skorzystać z innych form takich jak pianka poliuretanowa, która obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Ma ona doskonałe właściwości izolacyjne. Aplikacja następuje przez natrysk na przygotowaną do tego nieprzepuszczalną powierzchnię. Po natrysku następuje znaczące powiększenie objętości, dzięki czemu pianka dociera do wszystkich, nawet najbardziej trudno dostępnych miejsc i tym samym izolacja jest lepsza.

ocieplanie poddasza piankąPianka ma jednak dużo więcej innych zalet. Jej chłonność wody jest bardzo mała. Jednocześnie przepuszczalność materiału jest na tyle dobra, że staje się on doskonałą przegrodą. Będzie ona działać tak samo jak specjalna membrana, która umieszczana jest kurtkach dla górali, ponieważ świetnie odprowadzają wilgoć na zewnątrz. W tym samym momencie, jednak będzie w stanie utrzymać ciepło w środku. Używając tej metody uda się uzyskać idealną warstwę izolującą, w której nie będzie żadnych mostków termicznych. Jeśli chodzi o piankę poliuretanową jej izolacja nie będzie ulegać zmianie nawet po latach, dlatego można ją spokojnie wykorzystać. Poza tym nie mają one również właściwości alergicznych, dlatego można spokojnie z tej formy korzystać. Chcąc przygotować izolację idealną trzeba oczywiście zadbać o odpowiednie dobranie materiałów, by taka izolacja była na wysokim poziomie.

Izolacja przy użyciu...

Przez lata rynek związany z izolacją budynków opierał się na tradycyjnych...

Pianka poliuretanowa jako...

Jednym z podstawowych rodzajów pianki poliuretanowej wykorzystywanej jako materiał...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner