Pianka PUR, czym jest?

jak wygląda pianka poliuretanowaPianka PUR to najskuteczniejsza z form izolacji budynków, jest połączeniem dwóch substancji poliolu oraz izocyjanu. Warunkiem jakości takiej pianki jest dokładność wymieszania tych składników, które wchodzą razem w reakcje chemiczne, czego efektem jest rozkurcz, w rezultacie osiągamy komórkową strukturę piany. Najbardziej popularne pianki, dostępne są w wariancie natryskowym, z kolei ten można podzielić na dwa systemy. Pierwszy, tzw. otwarto-komórkowy, który cechuje charakterystyczna gęstość w wysokości od 8-12 kg/m3, a współczynnik Îť wynosi około 0,030 W/mK. System otwarto-komórkowy zawiera do 90% otwartych komórek i idealnie sprawdzi się na poddaszach i ścianach działowych, co więcej posiada właściwości wygłuszające.

Drugi system to zamknięto-komórkowy, jak sama nazwa wskazuje posiada 90% zamkniętych komórek, a jego gęstość wynosi 35 kg/m3 oraz 65-70 kg/m3 przy czym współczynnik Îť ma około 0,020 W/mK. Przez wzgląd na takie właściwości jak wysoka dyfuzyjność, dużą wytrzymałość mechaniczną oraz ogromną odporność na wstrząsy, wilgoć – idealnie sprawdzi się w konstrukcjach magazynów lub pomieszczeń dla zwierząt. Niestety, nie jest odporny na promienie słoneczne, a więc jego zastosowani wymaga zadbania o zabezpieczenie przed działaniem promieniowania UV.

Dlaczego warto zdecydować się na piankę PUR? Przede wszystkim dlatego, że posiada ogromną ilość zalet, nieporównywalną z innymi sposobami izolacyjnymi. Najważniejsze zalety wynikające ze stosowania pianki poliuretanowej:

- eliminuje powstawanie spin, przerw, mostków termicznych, które przyczyniają się do utraty ciepła,

- dzięki niewielkiej grubości, nie zmniejsza kubatury pokoi,

- dzięki charakterystycznej konstrukcji, pozwala na izolacje nawet trudno dostępnych zakamarków,

- doskonale przylega właściwie do każdej z możliwych powierzchni,

- poprzez twardą konsystencje, wydłuża żywotność budynków, wspiera ich konstrukcję (szczególnie ważne jest tu zastosowanie pianki o zamknięto-komórkowym systemie),

zalety pianki poliuretanowej- bardzo łatwa oraz nieskomplikowana aplikacja pianki, nie wymagająca specjalistycznych umiejętności,

- pozwala na utrzymanie optymalnych warunków w domu, niezależnie od pory roku, przez co wpływa pozytywnie na komfort życia domowników,

- dzięki lekkiej, jednocześnie trwałej konsystencji nie stanowi dodatkowego obciążenia dla konstrukcji budynków, co czyni ją niebywale bezpiecznym materiałem budowlanym.

Zważywszy na te wszystkie atrybuty natryskowej pianki PUR, śmiało można uznać, że jest to bardziej opłacalne działanie, niż zastosowanie wełny izolacyjnej lub styropianu.

Prawidłowa izolacja w domu

Dach oraz strop to takie elementy, które są najbardziej narażone na uciekające...

Izolacja przy użyciu...

Przez lata rynek związany z izolacją budynków opierał się na tradycyjnych...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner