Co to takiego - pianka poliuretanowa.

Przygotowując izolację z wykorzystaniem pianki poliuretanowej można się liczyć z odpowiednią wytrzymałością, oszczędnością czasu i energii. Jednocześnie pełnym bezpieczeństwem. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że poliuretany są obecne praktycznie na każdym kroku w naszym życiu. Praktycznie wykorzystuje się je w każdej dziedzinie. Spotykamy je przy produkcji ubrań, butów, w czasie realizacji mebli (materacy czy poduszek). W czasie produkcji samochodów do realizacji gąbek tapicerskich, przy realizacji pianek do amortyzatorów. Również w codziennym życiu z nich korzystamy w czasie, gdy sięgamy po gąbkę do kąpieli. Każda pianka ma swoje właściwości w zależności od tego, gdzie będzie użyta.

izolacja z pianki

Jeśli chodzi o piankę poliuretanową PUR, która stosowana jest do izolacji mamy do czynienia z dwoma składnikami, które mieszają się razem tworząc piankę. Dochodzi do tego pod wpływem dużego ciśnienia, które doprowadza do tego, że komponenty łączą się ze sobą w głowicy specjalnego pistoletu i wydostają się na zewnątrz po czym tworzą piankę poliuretanową. Dochodzi do chemicznej i fizycznej reakcji, w czasie której pojawia się dużo ciepła a co za tym idzie następuje również wzrost pianki.

Ostatni etap to sieciowanie, przez które piana staje się wytrzymała. W czasie aplikacji piany otrzymamy hydroizolację oraz termoizolację. Powoli taka forma izolacji wykonywana z użyciem takiej pianki zaczyna wypierać inne formy izolacji, które opierały się na wełnie mineralnej oraz styropianie. Taka metoda jest szyba w wykonaniu a także nie trzeba żadnych innych elementów. W budynkach zostaje zapewniona odpowiednia redukcja cieplnych mostków na co nie można liczyć przy innych formach izolacji. Pianka ma taką zaletę, że świetnie dopasowuje się do powierzchni i tym samym przez swój wzrost po aplikacji wypełnia wszystkie szczeliny w budynku. W ten sposób staje się również formą, która nieco wzmacnia całą konstrukcję budynku i również z tego powodu warto decydować się właśnie na takie rozwiązanie w swoim budynku.

Spadek zużycia energii...

W roku 2030 będzie nas już na świecie pewnie ponad 8 miliardów. Oznacza to, że...

Co to takiego - pianka...

Przygotowując izolację z wykorzystaniem pianki poliuretanowej można się liczyć...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner