Izolacja przy użyciu pianki poliuretanowej

co można zaizolować piankąPrzez lata rynek związany z izolacją budynków opierał się na tradycyjnych formach takich jak styropian oraz wełna mineralna. Oba te materiały zdominowały rynek ale miały również swoje wady. Przy ich wykorzystaniu tak naprawdę nie da się uzupełnić wszystkie szczelin w budynku. Przy wykonywaniu izolacji dla dachu, który ma 170 metrów kwadratowych tworzy się nam prawie 2,5 tysięcy połączeń a co za tym idzie w ten sposób w naszej izolacji jest około 5 metrów kwadratowych ubytku. Przy izolowaniu nierównych powierzchni i niestandardowych form może się okazać, że ta izolacja będzie jeszcze trudniejsza do zrealizowania. Praktycznie nie będzie szansa na jej dobre zrealizowanie. Można pozbyć się tych problemów wybierając nowoczesną izolację wykonywaną przy użyciu piany poliuretanowej.

Dzięki niej można oczekiwać szybkich efektów a także wygodnego sposobu aplikowania. Nie powstają przy aplikacji żadne odpady a pianka przy wysokim ciśnieniu jest w stanie dotrzeć do każdych miejsc i szczelin przez co nie będzie utraty ciepła Jeśli stosuje się izolację z użyciem wełny mineralnej można ją wykonać dopiero rok po tym jak przygotowało się więźbę dachową oraz dopiero po 8 miesiącach od położenia tynków wewnętrznych. Takich ograniczeń nie ma przy piance poliuretanowej, dlatego wydaje się, że jej zastosowanie jest formą lepszą. Możemy tego nie wiedzieć, ale poliuretany praktycznie występują wszędzie. Nawet możemy nie wiedzieć, że korzystamy z przedmiotów, które przygotowane są właśnie z ich użyciem.

izolacja natryskowaPianka będzie wypełnieniem do drzwi, bram czy przegród modułowych. Stosuje się ją do różnych form izolacyjnych. Może również znaleźć zastosowanie w trakcie produkowania wanien i brodzików. Niekiedy również przy materiałach dekoracyjnych, technicznych kształtkach i innych. Pianka wykorzystywana jest do realizowania różnego rodzaju izolacji termicznych w formie natryskowej. Używa się do tego sprzętu z wysokim ciśnieniem. Będzie stosowana w budownictwie i powstaje przy zmieszaniu dwóch komponentów, do którego dochodzi jeszcze w głowicy maszyny natryskowej. Oba komponenty są tam dostarczone przy użyciu wysokiego ciśnienia i specjalnych węży doprowadzających, następnie pod dużym ciśnieniem następuje natrysk piany na ścianę.

Nowoczesna pianka –...

Do idealnych materiałów izolacyjnych można obecnie zaliczać piankę...

Docieplanie pianą PUR -...

Piana poliuretanowa odznacza się nie tylko dobrą przyczepnością, ale i...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner