Pianka poliuretanowa jako materiał do dociepleń

piana PUR - materiał do dociepleńJednym z podstawowych rodzajów pianki poliuretanowej wykorzystywanej jako materiał do dociepleń jest pianka otwartokomórkowa. Jak sama nazwa wskazuje, zbudowana jest ona przede wszystkim z komórek otwartych – stanowią one około 98% całej jej struktury. Pianka taka oddycha, dzięki czemu szczególnie poleca się ją w przypadku budynków mieszkalnych. Wykorzystuje się ją we wnętrzach takich budynków, głównie w przypadku ścian działowych, na poddaszach oraz na strychach.

Sama zasada jej działania jest bardzo ciekawa, i w gruncie rzeczy może być porównana z przeznaczoną dla sportowców odzieżą termoaktywną. Jest to przede wszystkim bardzo skuteczna bariera ochronna, w pełni chroniąca przed działaniem wiatru czy zimna. Bariera ta jednocześnie sprawnie odprowadza na zewnątrz cały nadmiar wilgoci. Takie cechy są bardzo ważne, bowiem dzięki temu ocieplenie wykonane z tej pianki w okresie zimowym w znacznym stopniu ogranicza utraty ciepła w danym budynku, ale jednocześnie latem chroni przed zbytnim nagrzewaniem się konkretnych pomieszczeń.

>> Czytaj również o polimoczniku

Największym w Polsce i jednym z liderów europejskich rynku w tej dziedzinie jest firma Kadri Sp. z.o.o. Od wielu już lat zajmuje się ona produkcją doskonałej pianki poliuretanowej, która jest powszechnie stosowana nawet przez bardzo wymagających klientów. Osoby korzystające z jej oferty doceniają w niej przede wszystkim rewelacyjną jakość produktów, która dodatkowo jest tu połączona z przystępnymi cenami. Trudno jest przy okazji dziwić się temu, że pianka taka cieszy się tak wielką popularnością. W porównaniu do bardziej tradycyjnych materiałów, takich jak wełna mineralna, jest ona przede wszystkim znacznie lżejsza i mniej obciąża strukturę budynku. Jednocześnie wzmacnia ona całą jego strukturę – między innymi dlatego świetnie sprawdza się w domach szkieletowych.

Drugim rodzajem jest tutaj pianka zamkniętokomórkowa. Odznacza się ona przede wszystkim wysoką szczelnością, przez co chętnie korzysta się z niej przy docieplaniu dachów. Pozwala na znaczne zwiększenie efektywności energetycznej każdego budynku, przez co zastosowanie jej może być potraktowane przede wszystkim jako świetna inwestycja.

Izolacja przy użyciu...

Przez lata rynek związany z izolacją budynków opierał się na tradycyjnych...

Jak zaoszczędzić przy...

Dzięki dobremu ociepleniu domu można zapewnić sobie odpowiednią ciepłotę...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner