Pianka poliuretanowa jako materiał do dociepleń

piana PUR - materiał do dociepleńJednym z podstawowych rodzajów pianki poliuretanowej wykorzystywanej jako materiał do dociepleń jest pianka otwartokomórkowa. Jak sama nazwa wskazuje, zbudowana jest ona przede wszystkim z komórek otwartych – stanowią one około 98% całej jej struktury. Pianka taka oddycha, dzięki czemu szczególnie poleca się ją w przypadku budynków mieszkalnych. Wykorzystuje się ją we wnętrzach takich budynków, głównie w przypadku ścian działowych, na poddaszach oraz na strychach.

Sama zasada jej działania jest bardzo ciekawa, i w gruncie rzeczy może być porównana z przeznaczoną dla sportowców odzieżą termoaktywną. Jest to przede wszystkim bardzo skuteczna bariera ochronna, w pełni chroniąca przed działaniem wiatru czy zimna. Bariera ta jednocześnie sprawnie odprowadza na zewnątrz cały nadmiar wilgoci. Takie cechy są bardzo ważne, bowiem dzięki temu ocieplenie wykonane z tej pianki w okresie zimowym w znacznym stopniu ogranicza utraty ciepła w danym budynku, ale jednocześnie latem chroni przed zbytnim nagrzewaniem się konkretnych pomieszczeń.

>> Czytaj również o polimoczniku

Największym w Polsce i jednym z liderów europejskich rynku w tej dziedzinie jest firma Kadri Sp. z.o.o. Od wielu już lat zajmuje się ona produkcją doskonałej pianki poliuretanowej, która jest powszechnie stosowana nawet przez bardzo wymagających klientów. Osoby korzystające z jej oferty doceniają w niej przede wszystkim rewelacyjną jakość produktów, która dodatkowo jest tu połączona z przystępnymi cenami. Trudno jest przy okazji dziwić się temu, że pianka taka cieszy się tak wielką popularnością. W porównaniu do bardziej tradycyjnych materiałów, takich jak wełna mineralna, jest ona przede wszystkim znacznie lżejsza i mniej obciąża strukturę budynku. Jednocześnie wzmacnia ona całą jego strukturę – między innymi dlatego świetnie sprawdza się w domach szkieletowych.

Drugim rodzajem jest tutaj pianka zamkniętokomórkowa. Odznacza się ona przede wszystkim wysoką szczelnością, przez co chętnie korzysta się z niej przy docieplaniu dachów. Pozwala na znaczne zwiększenie efektywności energetycznej każdego budynku, przez co zastosowanie jej może być potraktowane przede wszystkim jako świetna inwestycja.

Docieplanie pianą PUR -...

Piana poliuretanowa odznacza się nie tylko dobrą przyczepnością, ale i...

Co to takiego - pianka...

Przygotowując izolację z wykorzystaniem pianki poliuretanowej można się liczyć...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner