Nowoczesna pianka – trwała i funkcjonalna

natrysk z piankiDo idealnych materiałów izolacyjnych można obecnie zaliczać piankę poliuretanową. Jest to świetny materiał o wysokiej jakości, który charakteryzuje się łatwością aplikowania. Obecnie nie cieszy się jednak bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na wysoką cenę. Powoli jednak jego jakość i doskonałe parametry techniczne sprawiają, że niektórzy decydują się na wykorzystanie właśnie tego droższego ale lepszego materiału izolacyjnego, który ma lepsze działanie. Możemy stwierdzić, że pianka może łączyć w sobie zalety różnych materiałów izolacyjnych ale nie ma ich wad. Podobne działanie do styropianu sprawia, że izolacja rzeczywiście jest na odpowiednim poziomie. Z biegiem lat nie będzie się jednak odkształcać tak jak to jest w przypadku styropianu, który powoli traci swoje właściwości. Natomiast pianka na długie lata będzie gwarantować idealną izolację.

W momencie, gdy aplikujemy piankę powiększa ona swoją objętość a co za tym idzie wypełnia wszystkie szczeliny. Aplikacja tej formy izolacji dokonuje się przy użyciu specjalnego pistoletu. Przez takie ciśnieniowe natryskiwanie możemy sobie zagwarantować, że pianka dotrze do wszystkich szczelin i wypełni je w sposób doskonały. Zaraz po aplikacji zaczyna ona powiększać swoją objętość i dzięki temu będzie się dostawać wszędzie tworząc izolację doskonałą. W najlepszym przypadku może się okazać, że powiększy swoją objętość nawet 120 razy. Tym samym staje się rozwiązaniem dużo szczelniejszym niż tradycyjne stosowane przed laty formy izolacji.

szczeliny w styropianieW przypadku wełny mineralnej i styropianu niestety pojawiają się szczeliny, które prowadzą do miejsc nieizolowanych. W momencie, gdy wydaje nam się, że położyliśmy tradycyjne materiały idealnie tak naprawdę nie dostrzeżemy tych małych szczelin. Jednak nadchodzi taki moment, że pojawią się odkształcenia a co za tym idzie również szczeliny, które okażą się szczególnie kłopotliwe. Nie będziemy ich widzieć gołym okiem, ale utrzymując taką samą temperaturę w domu zobaczymy różnicę na rachunkach za ogrzewanie. W przypadku pianki natomiast taki problem się nie pojawi i będzie ona w stanie skutecznie realizować izolację na bardzo długie lata. Między innymi właśnie dlatego warto się na tą formę izolacji zdecydować.

Izosolux

Jeśli zdecydujecie się na firmę Izosolux możecie liczyć na 10 lat...

Jak zaoszczędzić przy...

Dzięki dobremu ociepleniu domu można zapewnić sobie odpowiednią ciepłotę...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner