Nowoczesna pianka – trwała i funkcjonalna

natrysk z piankiDo idealnych materiałów izolacyjnych można obecnie zaliczać piankę poliuretanową. Jest to świetny materiał o wysokiej jakości, który charakteryzuje się łatwością aplikowania. Obecnie nie cieszy się jednak bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na wysoką cenę. Powoli jednak jego jakość i doskonałe parametry techniczne sprawiają, że niektórzy decydują się na wykorzystanie właśnie tego droższego ale lepszego materiału izolacyjnego, który ma lepsze działanie. Możemy stwierdzić, że pianka może łączyć w sobie zalety różnych materiałów izolacyjnych ale nie ma ich wad. Podobne działanie do styropianu sprawia, że izolacja rzeczywiście jest na odpowiednim poziomie. Z biegiem lat nie będzie się jednak odkształcać tak jak to jest w przypadku styropianu, który powoli traci swoje właściwości. Natomiast pianka na długie lata będzie gwarantować idealną izolację.

W momencie, gdy aplikujemy piankę powiększa ona swoją objętość a co za tym idzie wypełnia wszystkie szczeliny. Aplikacja tej formy izolacji dokonuje się przy użyciu specjalnego pistoletu. Przez takie ciśnieniowe natryskiwanie możemy sobie zagwarantować, że pianka dotrze do wszystkich szczelin i wypełni je w sposób doskonały. Zaraz po aplikacji zaczyna ona powiększać swoją objętość i dzięki temu będzie się dostawać wszędzie tworząc izolację doskonałą. W najlepszym przypadku może się okazać, że powiększy swoją objętość nawet 120 razy. Tym samym staje się rozwiązaniem dużo szczelniejszym niż tradycyjne stosowane przed laty formy izolacji.

szczeliny w styropianieW przypadku wełny mineralnej i styropianu niestety pojawiają się szczeliny, które prowadzą do miejsc nieizolowanych. W momencie, gdy wydaje nam się, że położyliśmy tradycyjne materiały idealnie tak naprawdę nie dostrzeżemy tych małych szczelin. Jednak nadchodzi taki moment, że pojawią się odkształcenia a co za tym idzie również szczeliny, które okażą się szczególnie kłopotliwe. Nie będziemy ich widzieć gołym okiem, ale utrzymując taką samą temperaturę w domu zobaczymy różnicę na rachunkach za ogrzewanie. W przypadku pianki natomiast taki problem się nie pojawi i będzie ona w stanie skutecznie realizować izolację na bardzo długie lata. Między innymi właśnie dlatego warto się na tą formę izolacji zdecydować.

Pianka PUR, czym jest?

Pianka PUR to najskuteczniejsza z form izolacji budynków, jest połączeniem dwóch...

Izolowanie poddasza - czego...

Współcześnie budowanie z poddaszem użytkowym to już powszechność...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner