Spadek zużycia energii uzyskiwany dzięki zastosowaniu pianek poliuretanowych

W roku 2030 będzie nas już na świecie pewnie ponad 8 miliardów. Oznacza to, że nasze globalne zapotrzebowanie na energię będzie stale rosło, a zapasy nośników energii będą się kurczyły coraz szybciej.

Zastosowanie pianki PUR Stosowanie odpowiednich materiałów i technik izolacyjnych będzie coraz większym stopniu koniecznością, już nie tylko decyzją rozsądna ekonomicznie. Od technologii wykorzystywanych przy ocieplaniu budynków wymagamy przede wszystkim, by były bezpieczne, nie zagrażały nam i środowisku. To warunek konieczny. Oprócz tego muszą być oczywiście skuteczne i trwałe, powinny być łatwe w stosowaniu, a ich cena powinna zapewniać im efektywność ekonomiczną. Wszystkie te elementy cechują nowoczesne pianki poliuretanowe. Pianki mogą być wykorzystywane w formie prefabrykatów lub natrysków. Prefabrykaty to różne otuliny, bloki i płyty układane obok siebie. Technika natryskowa przewiduje podanie uretanu ze specjalnymi środkami spieniającymi bezpośrednio na ocieplaną powierzchnię pod ciśnieniem, dzięki czemu powstaje jednolita, wolna od mostków cieplnych powierzchnia.

Klasyfikacja pianek poliuretanowych i ich właściwości zależą od tego, jaka została użyta do spieniania. Sam uretan stanowi tylko 3% objętości gotowego produktu. Wytwarza on szkielet wypełniony maleńkimi komórkami, w których z kolei znajduje się gaz o bardzo niskim współczynniku przewodnictwa cieplnego. O rodzaju użytego środka spieniającego decyduje przede wszystkim miejsce, gdzie będzie stosowany. O stopniu izolacji decyduje rodzaj gazu wypełniającego komórki i to, w jakim stopniu ten gaz zostaje zamieniony na powietrze. W piankach spienianych chemicznie, zwłaszcza o otwartych komórkach, następuje dość szybkie i daleko idące zastąpienie gazów, przez co ich jakość spada. W piankach mieszanych fizycznie, tych o zamkniętych komórkach, konieczne jest przenikanie gazu przez strukturę uretanu, co spowalnia cały proces i ogranicza ostateczne pogorszenie właściwości izolacyjnych materiału, jakie obserwuje się po 3 latach od spienienia.

Pianka poliuretanowa jako...

Jednym z podstawowych rodzajów pianki poliuretanowej wykorzystywanej jako materiał...

Pianka poliuretanowa...

Jeśli chodzi o materiały do termoizolacji mamy wiele różnorakich propozycji...

Kontakt: biuro@spacecon.pl

Zobacz także

Miejsce na reklamę

Partner